İnstagramda Cool Görünmenin Püf Noktaları

İnstagramda ne kadar çok takipçiniz var ise o kadar çok mutlusunuzdur. Günümüzde bir çok kişinin önemsediği şey artık takipçi ve hayran sayılarından, fotoğraflarıma ne kadar beğeni gelmiş kaç kişi yorum yapmışlardan ibaret sende bunlardan biri misin ? Haydi yazımın devamını ve oku soyal medyada nasıl daha cool görünebilirsin sana anlatayım. Günümüzde facebook ve twitter gibi alanında kök salmış iki devi bile arkasında bırakan instagram son 10 belki de 5 yılın en popüler uygulaması olarak akıllara kazılacak ama bu sosyal medya unutulan mı olmak istersin yoksa iz bırakan olmak mı hepsinin birer kuralı var. Muhtemelen de bu kurallara uymadığınızdan yada eksik yaptığınızdan bu yazıyı okuyorsunuz. Sana bu kuralları maddeler ile anlatayım kendi eksiğini kendin bul.

İnstagram’da Cool Görünmenin Püf Noktaları

1. Tatil Fotoğrafı

Mutlaka profilinizde yaz aylarında farklı şehir,ülkelerde çekilmiş vücudunuzu ön plana koyan eğer ki vücudunuz hakkında iddialı değilseniz giyiminiz o yılın modasın uygun şöyle güneş gözlüklü haberim yokmuşcasına çekilmiş bir fotoğrafınız olsun. Fotoğrafınızı çektiğiniz yer ali ağanın çiftliği değilse güzel de bir konum etiketi atarak ilgili bölgeye yakın insanların dikkatini çekersiniz. (umarım)

2. Kitap Paylaşımı

Klişe olarak görünse de çoğu zaman işe yarar. Fakat şöyle ki lütfen gerçekten okuduğunuz kitapları koyunuz aksi takdirde koyduğunuz kitabı okumuş bir sizinle ilgilenen karşı cinsin sorularına masum köylü olarak uzaktan uzaktan bakar google ‘ da yanıtlarını ararsınız. Kitapların yazarları hakkında bilginiz olsun, yazarları ile alakalı gönderinin altına etiket (#necipfazilkisakürek) şeklinde açıklama yazabilirsiniz.

3. Hayvan Sevginizi Gösterin

Kedi ve köpek seven daha da geneli her türlü hayvana ilgisi olan insanları sırf sevginiz ve ilginiz ile kendinize çekebilirsiniz ama yapmacık olmayın gönderinizde ki canlıya gerçekten güzelce yaklaşın.

4. Özlü Sözlerden Faydalanın

Gönderi açıklamalarına yazacağınız özlü sözler sizi yansıtacaktır. Tavsiyemiz olarak 2-3 paylaşımda bir güzel ve özlü sözlerden faydalanmanızdır.Fakat beyaz çorap ayakta takunya, göğse kadar açık beyaz gömlek ve eldeki tespih edebiyatından bahsetmiyorum daha oturaklı şairlerin örn , Oğuz Atay, Nazım Hikmet gibi insanların eserlerinden alıntı yapmanızı daha çok tavsiye edeceğim.

5. Ev Halinizden Faydalanın

İnsanlar bir süre sonra sizin çektiğiniz güneş gözlüklü,yırtık kotlu,yüksek topuklu fotoğraflarınızdan sıkılacaktır gözleri doğallıkta arayabilir buda bir seçenek tabi ki şöyle ayna karşısında #nomakeup bir fotoğraf insanların dikkatini çekecektir.

6.Moda Kuşağı

Moda sosyal medya gibi topluma açık bir çok alanda her kesimin dikkatini çekmiştir. Ancak burada söz konusu olan yan komşunuzun OBEY kepi değildir. Her zaman kendinize öz ama bir o kadar da modaya uygun tarzınızı takipçi ve takipçi adaylarınızla paylaşmayı unutmayınız.

7. Doğayı ihmal etmeyin

Doğanın eşsiz güzelliğini instagram profilinizden mahrum etmeyin. İllede içeriğinde siz bulunun demiyorum fakat iyi bir manzara herkesin dikkatini çekecektir ve her zaman etkilidir yeter ki fotoğrafı çekenin siz olduğunu ispat edin.

Bunlar elbette ki klişe kurallar olarak yıllar sonrasında da güncelleme görecektir. Önemli olan insanlarıdaki düşünce yapısı ve hayat tarzıdır. Kendinizi sosyal medyaya entegre edeceğim derken kendi kişiliğinizden olmayın gerçekten gezin, gerçekten kitaplar okuyun bunu paylaşın, gerçekten hayvanları sevin onlara iyi davrannın, gezin güzel manzaralar görün fotoğraf makinenize bu anı kaydetmeseniz bile aklınıza geldikçe size huzur veren yerleri keşfedin en önemlisi siz siz olduğunuzu asla unutmayın..